«

»

wrz 10

CDJ 2000 Nexus

Wielu Dji używających riderowego sprzętu narzekało na SYNC w kontrolerach midi.
A tu niespodzianka – SYNC w sprzęcie Riderowym? Przekonamy się zapewne już niebawem jak przyjmie się nowy PIONEER CDJ 2000 NEXUS.

Tymczasem zapraszam do obejrzenia filmów z tym właśnie playerkiem:

YouTube Preview Image YouTube Preview Image YouTube Preview Image YouTube Preview Image

 

Podstawowe dane:

  • Pierwszy na rynku player umożliwiający mixowanie utworow znajdujących się na urządzeniach mobilnych smartfon i tablet poprzez Wi-Fi/USB
  • CDJ-2000nexus dostarczony jest z „rekordbox ?” oprogramowaniem do zarządzania bibliotekami muzycznymi oraz pozwalającym wcześniejsze przygotowanie muzyki do wykorzystania w grze DJ
  • PRO DJ LINK funkcja rozszerzająca możliwości występów DJa
  • Kolorowy wyświetlacz LCD do szybkiego wyboru utworu i natychmiastowego z ogromnym waveformem pozwalającym na śledzenie składowych utworu oraz jego charakterystycznych punktów
  • Funkcje „SLIP” i „Quantize”
  • „Moje ustawienia” funkcjonalność do natychmiastowego dostępu do zapisanych osobistych preferencji
  • Nowy algorytm master tempo dostarczasygnał  jeszcze bardziej wierny oryginalnej tonacji.
  • Wysokiej jakości konstrukcja dźwięk dla wiernego odtworzenia oryginalnego brzmienia i jasny / Potężny dźwięk klubu
  • Wsparcie dla wszystkich mediów i formatów

 

CDJ-2000nexus – Pierwszy player na rynku z łącznością WiFi

CDJ-2000nexus jako pierwszy na rynku oferuje nowe funkcje takie jak łączość WiFi, kompatybilność z oprogramowaniem rekordbox dla urządzeń przenośnych i komputerów a także Beat Sync, Wave Zoom i Slip. Ulepszone funkcje odziedziczone przez CDJ-2000nexus to lepszy ekran wyboru dla szybszego wyszukiwania, lepszej widoczności funkcji needle search i poprawiona jakość funkcji Master Tempo.

Pioneer CDJ-2000nexus – Pełnokolorowy wyświetlacz LCD 6,1?

CDJ-2000nexus został wyposażony w duży kolorowy wyświetlacz LCD o przekątnej 6.1 cala o
rozdzielczości 480×234. Panel służy do wyświetlania tytułu utworu, okładki i innych informacji.
Dane Wave dla każdej piosenki są wyświetlane na ekranie a nowa funkcja Wave Zoom
dysponuje 5 poziomami zbliżenia danych oznaczoncyh kolorystycznie.

Nowe funkcje oprogramowania rekordbox

Dzięki załączonemu oprogramowaniu rekordbox uzytkownicy mogą łatwiej zarządzać swoją biblioteką muzyki. Nowe funkcje wprowadzone w pracy z CDJ-2000nexus to min. Wave Form Zoom(powiększenie), Detekcja Tonacji, automatyczne zarządzenie i łatowanie punktów Pętli i Hot Cue. Kiedy pliki są ładowane do rekordbox, każdy z nich jest analizowany i przygotowywany dla odtwarzacza CDJ. Elementy kluczowe:
– Analiza Danych – Zbliżenie Wykresu, Tonacja, Siatka Perkuzyjna, Tempo, Tagi ID3
– Ustawienia Utworu – Aktywna Pętla, Auto Ładowanie, Cue
– Tworznie i edycja Playlist
– Zachowywanie list odtwarzania

Pioneer Pro DJ Link:

Pro DJ Link pozwala na współoracę do 4 odtwarzaczy CDJ-2000nexus z użyciem złącza Link Port i współdzielenie jednego źródła utworów. Dodatkowe funkcje dostępne po złączeniu playerów łączem Pro DJ Link to:

Beat Sync – Tempo i lokalizacja stopy z jednego z odtwarzanych utworów może być dopasowana naciśnieciem jednego guzika
Traffic Light – Pokazuje tonację odtwarzanego utworu dla dowolnego z playerów połączonych przez Pro DJ Link, pozwalając na łatwiejsze odpasowanie tonacji
Beat Count / Phase Meter- Licznik betaów który liczy uderzenia od punktu cue i miernik fazy pokazujący spasowanie utworów.

Funkcje wspomagające Pioneer CDJ-2000nexus

Slip Mode – Kiedy jest aktywny,tryb SLIP utwór jest odtwarzany w tle podczas włączonej pętli, reversy, skreczowania i wraca do odtwarzania dokłdnie po zakończeniu funkcji loopreverse lub scratch umożliwiając płynniejsze przejścia
Quantize – Korzystając z funkcji Kwantyzacji punkty cue i pętle są idealnie docięte do tempa utowru i znajdują się dokładnie w tempie. Fukcja poprawia ustawienia w tle poprawiając i synchronizując punkty ustawione przez użytkownika redukjjąc błędy nietrafienia w punkt.
My Settings – Funkcja pozwala na zachowanie ustawień playera na smartfon, tablet, komputer, pendrive lub karty SD. Dla dodatkowej wygody ustawienia mogą zostać zaprogramowane wcześniej na oprogramowaniu rekordbox pozwalając na rekonfigurację playera po podłaczeniu.
Wolfson Processor – Dla zachowania doskonałej jakości dźwięku, odtwarzacz jest wyposażony w wysoce wydajny procesor Wolfson. dostarczając doskonałej jakości sygnał audio wraz ze zwiększonyn odstępem S/N i zwiększonym zapasem.

Funkcje dodatkowe Pioneer CDJ-2000nexus

Kontrola oprogramowania DJ MIDI/HID –  Do 35 kontrolerów na powierzchni playera może być wykorzystane do załączania efektorów i oprogramowania z wizualizacją HID i MIDI.
Aktywna pętla – Automatycznie uruchamia pętlę kiedy utwór przkroczy znacznilk
Needle Search – dotykowa wstążka pozwala na umieszczenie igły i szybkie nawigowanie
Załaduj poprzedni utwór – Włączenie poprzednio odtwarzanego utworu
Ocena utworów ?w locie? – można nadawać oceny dla utworów dla łatwego zarządzania i sortowania